Sprawdzian z historii europa i świat w xi wieku

Pobierz

d) Vasco da Gama odkrył Francje.. Kliknij i odpowiedz.Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Sprawdzian z historii klasa 7 dzial 4.. Rzeczpospolita w pierwszej połowie XVII w. , Bitwa pod Kircholmem, Bitwa pod Oliwą, Rzeczpospolita w drugiej połowie XVII w. Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.. Europa i Ameryka w XVII i XVIII wieku Odkryj karty.. Sąd Ostateczny, fresk na ścianie ołtarzowej Kaplicy Sykstyńskiej () Michał Anioł, domena publiczna.. b) Jan Gutenberg w 1450 roku wynalazł prasę drukarską oraz aparat do odlewania czcionek.. Podboje rzymskie 1.. Na gruzach Imperium Rzymskiego 2.. - grupa testu A i BSprawdziany NOWA ERAczas trwania: od XV do schyłku XVI wieku; kolebka renesansu: XIV-wieczne Włochy najważniejsze założenia: odradzanie się wartości kultury antycznej, człowiek w centrum zainteresowań (humanizm), zainteresowanie życiem doczesnym, kult nauki, literatury, sztuki, filozofii, opieka nad artystami (mecenat)Historia-Polska i Świat w XII-XIV wieku egzamin gimnazjalny.. W kręgu islamu 2.. Test timer:: 0:0:0.Sprawdziany bardzo podobne (treść oprócz testu wyboru zawsze się sprawdza).. Europa i Ameryka w XVII i XVIII wieku Koło fortuny.. Sprawdzian podobny do "Śladami przeszłości 2" nowa era.. Świat od Rewolucji Francuskiej do wybuchu I wojny światowej (poziom gimnazjum) Środki stylistyczne - składniowe środki wyrazu 1138 historia Europa w średniowieczu Bogowie egipscy Najważniejsze daty, 2 gim.Boze mam jutro sprawdzian z historii dla kl6 z tematu w pozodze wojen XVII wieku prosze pomuzcie 2010-10-28 .Test Europa w XVII wieku, Rozdzial III podrecznika Zrozumiec przeszlosc cz.2 dla Klasa II.- XI w. fala herezji - herezjarcha - założyciel i przywódca ruchu religijnego, Amalryk z Bene - połączenie myśli chrześcijańskiej z naukami Arystotelesa, poglądy panteistyczne, Arnold z Brescii - potępienie własności kościelnej i nikolaizmu, został ścięty, humiliaci - antyklerykalizm, redukcja kultów religijnych do .Barok w Europie i w Polsce 4..

Europa i świat w XVI wieku.

Świat wobec dominacji mocarstw kolonialnychEuropa i Polska w XVII wieku i pierwszej połowie XVIII wieku.. Kolonializm w XIX wieku 4.. Polska monarchią elekcyjną 3.. Świat i Polacy w drugiej połowie XIX wieku 1.. 2.Wielkie odkrycia geograficzne.. Jutro mam sprawdzian z histori klasa 6 dział Europa i świat w xvi wieku i mam podane pytania 1.do kazdej z postaci dopisz jedną związaną z nią informacją/ jakie postacie występują w tym rozdziale o kogo tu może chodzić/ i wyjasniej pojęcia /i znowu nie wiem jakie to mogą być/pomóżEuropa i Nowy Świat w XVI w.. Rozdział VI.. Świat na początku XV w.Europa w XVII wieku - powtórka, streszczenie z Zrozumieć przeszłość cz.2.. Jagiellonowie u szczytu potęgi.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.1 - Europa i Świat w XVI wieku - Test.. Wiosna Ludów w Europie i na ziemiach polskich 4.. Znajdują się tam pytania m.in. o Napoleonie Bonaparte, powstaniu listopadowym, kolonizacji Afryki oraz o nowych wynalazkach.Sprawdzian 1.. Ważne pojęcia: Społeczeństwo Anglii w I poł. XVII w.. Materiały dla nauczycieli.. Europa i świat w XVI wieku.. Klasa 6, Wojny Rzeczypospolitej ze Szwecją.. Stany Zjednoczone Ameryki .wieku 4. zobacz Badz asem historii!Znasz odpowiedz na zadanie: MIal ktos sprawdzian swiat w 18 wieku blizej historii klasa 2 gimnazjum jak tak to prosze o pytania ?.

Test: Europa i świat w XVI wieku DRAFT.

Krok poza Europę 3.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Plik test z historii europa i swiat w xvi wieku.pdf na koncie użytkownika donniecruz • Data dodania: 21 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Opublikowany in category Historia, 21.10.2020 >> .. Klasa 7 Klasa 8 Niemieckim.. Monarchia stanowa w Polsce.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Przywileje szlacheckie.. Średniowieczna Hiszpania 3.. - burżuazja i tzw. nowa szlachta (gentry) dążyły do likwidacji ustroju feudalnego i czerpania zysków z wolnego handlu, produkcji (manufaktur), ekspansji kolonialnej, z hodowli owiec (grodzenia) - ta .Klasa 6 Dział III - Europa i Polska w XVII wieku.. c) Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę.. Przemiany społeczne i gospodarcze w Europie w XVI w. Europa i Nowy Świat w XVI w. Kontrreformacja.. Świat w II połowie XIX wieku Odkryj karty.Polska w okresie rozbicia dzielnicowego.. Społeczeństwo polskie w latach 3.. Wprowadzenie.Wiek XVI - powtórzenie.. Europa i Nowy Świat w XVI w. b) Ferdynand Magellan opłynął dookoła świata.. Europa i Nowy Świat w XVI w. Renesans.polska i swiat w ii polowie 20 wieku sprawdzian scribd boginie greckie wynalazki 20 wieku .Plik test z historii europa i swiat w xvi wieku.pdf na koncie uzytkownika donniecruz Data dodania: 21 sty 2015.Historia kl. 5-6..

Europa w drugiej połowie XIX wieku 2.

Kultura grecka i jej dziedzictwo 1.. Naród polski w walce z caratem.. Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Rzymska Europa 2.. XVI wiek.. Świat na początku XV w. goździki.Przekonaj się, na ile pytań odpowiesz poprawnie z historii XIX wieku.. Historia Europy w XVI w.. Świat na początku XV w.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test ze znajomości dat z historii XV i XVI wieku.. 1) W 1492 roku: a) Ferdynand Magellan odkrył Amerykę.. udoskonalenie druku, odkrycie Ameryki, początek reformacji, pokój w Augsburgu.TEST Wiek XVII - stulecie wojen.. Test jest przeznaczony dla uczniów klas 6.. Rewolucja przemysłowa.. Ze strony Nowego Świata do Europy: kiły (syfilis), nieuleczalną wówczas chorobę weneryczną.Narodziny nowożytnego świata, test z historii.. 1519 r. - zdobycie państwa Azteków przez Hernána Cortésa.. 2) W 1517 roku: a) Pokój augsburski.Test: Europa i świat w XVI wieku.. Zaznacz P (prawda) lub F (fałsz).. Wyprawy krzyżowe 2.. - wybrane wydarzenia.. Wielkie odkrycia geograficzne.. Europa i świat w XVI wieku (wersja do edycji) Format DOC, 791,50 KB.. Polska pod panowaniem Kazimierza Wielkiego.. Początki unii polsko-litewskiej.. Pobierz.. Epoka napoleońskaPierwsza połowa XIX wieku, test z historii .. Wojny polsko-szwedzkie w pierwszej połowie XVII w. wg Mateusz18..

Przemiany w Europie w pierwszej połowie XIX wieku 2.

Europa i Nowy Świat w XVI w.. Zeszyt ćwiczeń.. Zamieszczam tu odpowiedzi do testów z historii, z wszystkich działów ;) Są dwie wersje każdego testu dla grupy A i B.Sprawdzian 1.. Sprawdzian z biologii klasa 6 dział 1.. Historia - nowa era- Śladami przeszłości 2 - odpowiedzi do testu.. Europa w XVI wieku Rysunek z opisami.. początek reformacji, udoskonalenie druku, odkrycie Ameryki, pokój w Augsburgu.. b) Wojna trzydziestoletnia (1618- 1648) była pierwszą wojną ogólnoeuropejską i zarazem ostatnią wojną religijną w Europie.a) Renesans w Europie trwał od I poł. XIVwieku do II poł. XVII wieku.. Zadanie 5.1/5.Europa i Nowy Świat.. Europa i Nowy Świat w XVI w.18 Questions Show answers.. Test wiedzy podsumowujący pierwszy dział "Europa i świat w XVI wieku".. Zjednoczenie Polski po rozbiciu dzielnicowym.. Powstanie Styczniowe () III.. Powtórz materiał i sprawdź czy już wszystko potrafisz!. Trzeba rozpoznać przywilej po słowach kluczach/ czasem fragmentów przywilejów Należy podać w następującej kolejności: rok, miejsce, władce (ów), którzy przywilej nadali, np.:1505, Radom, Aleksander I Jagiellończyk.1.. Źródło: Krystian Chariza i zespół, licencja: CC BY 4.0.. Renesans w Europie.. Początki świata greckiego 1. c) Erazm z Rotterdamu - "obywatel świata" to jeden z najwybitniejszych humanistów epoki renesansu.Lista artykułów w kategorii Europa i świat; Tytuł; 1.. TAK NIE a) W XVII - wiecznej Europie pokój panował tylko przez 7 lat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt