Charakterystyka rasy owczarka niemieckiego

Pobierz

Występują w różnych wariantach umaszczenia (patrz: wzorzec rasy).Owczarek niemiecki (owczarek alzacki) sklasyfikowany jest w I grupie FCI (psy pasterskie i zaganiające).. Zad długi i mocny, lekko opadający.Owczarek niemiecki Opis tej rasy to prawdziwa przyjemność.. informacja - 2018.. Wysoka inteligencja sprawia, że chętnie się uczy, jest posłuszny oraz uległy.Owczarek niemiecki długowłosy występuje w kilku odmianach kolorystycznych, które jednak zawsze są mieszankami brązów i czerni o różnych odcieniach.. Został wyhodowany w pełni świadomie, celem pasterstwa i ochrony stad owiec.. Jest to całkiem duży pies.. Jest jednak psem niezwykle energicznym, któremu niejednokrotnie trudno dotrzymać kroku.. Już po łapach szczenięcia widać czy pies będzie duży.. Doglądanie by poszczególne osobniki nie odłączały się od stada.. Jak złomować samochódOwczarek niemiecki należy do ras dużych.. Wymaga jednak silnej ręki mądrego opiekuna.. Jego głowa jest duża w porównaniu do reszty ciała.. Kiedy nadeszła II wojna światowa, owczarki niemieckie były preferowaną rasą wojskową, dodatkowo były pierwszymi psami przewodnikami.. Jego opiekun musi być aktywny i przygotowany na dużą dawkę codziennego ruchu z czworonogiem.. Ma czarny nos, ciemne oczy w kształcie migdałowym i średniej wielkości, trójkątne i spiczaste uszy, które są skierowane do przodu.Cechy takie jak odwaga, wierność, posłuszeństwo, wytrwałość i wytrzymałość uczyniły owczarka niemieckiego popularną rasą służbową w policji i wojsku w wielu krajach na całym świecie..

To w dużym skrócie charakterystyka rasy owczarka niemieckiego.

Lubi dużo ruchu i zajęcia, zatem właściciel powinien być w stanie codziennie dostarczyć mu odpowiednią dawkę ruchu, nie tylko w formie spacerów.Owczarki szetlandzkie to rasa długowieczna, dość odporna na choroby i warunki atmosferyczne.. Prawidłowo wyhodowany owczarek niemiecki jest psem o umięśnionej sylwetce oraz czujnym, szlachetnym i powściągliwym usposobieniu.. Owczarek niemiecki ma bardzo silny instynkt obronny, co czyni go wyśmienitym psem obronnym czy stróżującym.Sylwetka prawidłowo zbudowanego owczarka niemieckiego jest prostokątna, mocna i harmonijna.. W czasie obu Wojen Światowych cechy te określano "niemieckimi cnotami".. To bardzo inteligentne i oddane zwierzęta.. Gdy trafi pod taką opiekę, staje się wiernym i oddanym przyjacielem, świetnym stróżem i niezastąpionym obrońcą.. Ich głównym zadaniem jest pilnowanie stad owiec.. Owczarki niemieckie to żwawe, wyważone i dumne psy.. Jest to pies bystry, inteligentny, o przyjaznej naturze.. Jest to .Owczarek niemiecki jest psem nieco ponad średniej miary; wzrost w kłębie 60-65 cm dla psa i 55-60 cm dla suki; waga ok.30-40 kg dla psa i 22-32 kg dla suki..

Temperament i charakter owczarka niemieckiego.

Osobnik tej rasy jest bardzo pewny siebie, odważny, wręcz nieustraszony.Owczarki niemieckie to psy, które, gdy uzyskają odpowiednie wychowanie, będą potrafiły w pełni zintegrować się z ludzką rodziną (stadem).. W obcym miejscu powinny zachowywać się spokojnie i z dużą rezerwą, ale nigdy bojaźliwie.Owczarek niemiecki jest najbardziej popularną rasą na świecie.. Są wierne, czujne, wytrwałe, łatwe do tresury, odporne na niekorzystne warunki bytowe.Owczarek niemiecki jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych ras na świecie.. Szybko się uczy i jest posłuszny swemu opiekunowi, a do tego jest inteligentny i lojalny.. Są to psy dość duże, ale nie gigantyczne.. Czarni, kundlowi i zonary reprezentanci tej rasy wywołują prawdziwy podziw nawet u .Owczarki to duża grupa psów od wieków pracujących z człowiekiem.. Charakterystyczny w wyglądzie tej rasy jest nisko osiadający zad oraz ustawione pod szerokim kątem kończyny tylne.. Zazwyczaj owczarek niemiecki długowłosy ma czarne uszy oraz czarny pysk.. Przez wiele dziesięcioleci skutecznie służyli w policji, służbie poszukiwawczej i ratowniczej.. Podstawowe informacje o owczarku niemieckimRasa przyciągnęła uwagę publiczności gwiazdami filmowymi, takimi jak Strongheart, a później Rin Tin Tin.. Zwykle włosy znajdujące się na plecach zwierzęcia przybierają również czarną barwę.Owczarek niemiecki jest uważany za jednego z najbardziej popularnych psów..

Biały owczarek szwajcarski to jedna z ras psów, będąca odmianą owczarka niemieckiego.

Z kolei psy mogą mieć od 60 do 65 cm w kłębie oraz ważyć w granicach 30 - 40 kg.. Suki osiągają wagę między 22 a 32 kg przy wysokości 55 do 60 cm, natomiast psy ważą od 30 do 45 kg przy 60-65 cm w kłębie.Owczarek niemiecki doskonale radzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu.. Mają silnie rozwinięty instynkt posiadania i każdy intruz, jaki pojawi się na ich terenie, zostanie zaatakowany i przepędzony.. Dla wielu najwybitniejsze osiągnięcie kynologiczne naszych zachodnich sąsiadów.. Te cechy znajdują potwierdzenie przy bliższym poznaniu.. W 1999 r.Zielone technologie ICT i technologie ICT na rzecz środowiska przyjaznego środowisku.. Informacje o rasie owczarek niemiecki Dobrze wyszkolony owczarek niemiecki może być zrównoważony, pewny siebie, czujny, posłuszny i bardzo inteligentny.Usposobienie i charakter owczarka niemieckiego Owczarek niemiecki łączy w sobie wszystko, czego potrzebuje profesjonalny pies użytkowy.. Staną się oddanym towarzyszem i obrońcą.. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że populacja psów należących do tej rasy na .Owczarek niemiecki to pies pełen energii, żywiołowy.. Pierwsze ogólne wrażenie, jakie odnosi się spoglądając na owczarka niemieckiego jest takie, że pies ten jest zwierzęciem silnym, stanowczym i bardzo żywotnym..

Wiele osób wybiera owczarka niemieckiego za psa do domu ze względu na wygląd.

Popularnie, lecz błędnie zwany wilczurem, owczarek niemiecki stanowi najliczniejszą rasę psów na świecie.. Hodowana specjalnie ze względu na białe umaszczenie, które nie jest akceptowalne we wzorcu owczarka alzackiego.. Cechuje go nieco wydłużone ciało, silne i dobrze umięśnione, żywe usposobienie (wszędzie go "pełno") i wyostrzone zmysły.Historia rasy owczarek amerykańsko-kanadyjski.. Jeśli ma grube, silne, dobrze umięśnione łapy to można przewidzieć, że pies będzie większy.Charakterystyka rasy Owczarek niemiecki jest psem średniej wielkości, o nieco wydłużonej, lecz zwartej sylwetce, dobrze umięśnionym tułowiu.Owczarki kaukaskie są wierne i przywiązane do właściciela, przyjaźnie nastawione do wszystkich domowników.. Dowiedz się więcej i poznaj cechy tego psa.Grzbiet owczarka jest sztywny, silny oraz dobrze umięśniony.. Owczarek niemiecki został symbolem narodowosocjalistycznej ideologii.Owczarek niemiecki wzorzec FCI określa, że powinien to być pies średniej wielkości, o zwartej sylwetce, umięśniony i suchy.. Dlatego też owczarki są inteligentne, ciekawskie i szybko się uczą.. Występuje w dwóch odmianach: jest krótkowłosy i długowłosy.Te psy popularność swą zawdzięczają niezwykle wysokiej inteligencji, urodzie i temperamentowi.. Jego wszechstronność, użytkowość, inteligencja i atletyczna sylwetka zostały szczegółowo opisane we wzorcu rasy, który stworzono pod koniec XIX wieku.Jaki wygląda owczarek niemiecki - charakterystyka rasy.. Wysokość w kłębie wynosi, dla psa: od 60 do 65 cm, dla suki: od 55 do 60 cm.. Dziś trudno jest znaleźć psy, które byłyby tak wszechstronne jak niemieccy pasterze.. Pies ma prosty grzbiet z wysokim, wyraźnym kłębem oraz pojemną klatkę piersiową z dobrze wykształconym przedpiersiem.. Psy ważą od 30 do 40 kg, suki od 22 do 32 kg.Owczarek niemiecki jest nieustraszony, czujny, wesoły, posłuszny, pewny siebie, bardzo lojalny i inteligentny.. To pies pasterski, który ma harmonijnie zbudowaną, wydłużoną sylwetkę z prostymi, mocnymi kończynami.. Dziś są jednym z najbardziej udanych psów w Stanach Zjednoczonych.. Suczki osiągają wysokość w kłębie 55 - 60 cm, a ich waga waha się od 22 do 32 kg..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt