Charakterystyka postaci klasa 6 genially

Pobierz

Klasa 2 Angielski.. wg Cnowrotek.Obejrzyj lekcję powtórzeniową na temat budowania charakterystyki postaci pt. "Charakterystyka postaci.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. "Cerę masz tak samo ładną jak Ruby - powiedziała szczerze Diana -.. Moi uczniowie samodzielnie zmierzyli się z tematem, ale tylko kilka prac zadowoliło mnie.OPIS POSTACI.. Poznam zasady kompozycyjne i stylistyczne charakterystyki postaci.. poleca 87 % 11488 głosów.. Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.. Zachowanie (jak się porusza, jakie robi miny i gesty) Zainteresowania.Wprowadzona w 6 klasie charakterystyka postaci okazała się bułką z masłem dla większości moich uczniów.. Jak napisać?. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Stracił on pracę latarnika, ponieważ zaczytał się w powieści Zygmunta Kaczkowskiego "Murdelio" i zapomniał zapalić latarnię morską.Henryk Sienkiewicz nie tylko zmienił nazwisko bohatera, ubarwił jego postać, ukazując dramatyczne losy oraz głębię przeżyć wewnętrznych, ale także, wkładając w rękę tytu­łowej postaci epopeję Adama Mickiewicza, uczynił nowelę utwo­rem o wymowie patriotycznej.,Temat: Jesteśmy ekspertami od mitów greckich.. Możesz opisać istotne cechy wyglądui zachowania bohatera.. Zapoznaj się z materiałem "Jacy oni są?.

Charakterystyka postaci".

Autocharakterystyka «opis własnych cech i upodobań» , np. Jestem taka piękna i uroczaCharakterystyka to wypowiedź, która ma na celu przedstawienie danej osoby.Polega na opisaniu wyglądu oraz charakteru i przekonań postaci (osoby rzeczywistej lub bohatera literackiego/filmowego).. Moi uczniowie samodzielnie zmierzyli się z tematem, ale tylko kilka prac zadowoliło mnie.. wg Bukowieckamarta.. Części zdania to jedna z moich pierwszych e-lekcji z wykorzystaniem genially.. Charakterystyka bohaterów powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' Dokonaj charakterystyki wybranego bohatera lektury przestrzegając wymaganych elementów: 1.. Podczas uczt plotkował o bogach.,2.. Opis postaci - pan Kleks Brakujące słowo.. Zbiór prezentacji.. Indywidualna - charakteryzujemy jedną postać/bohatera.. JAK TWORZYĆ W GENIAL - A. Schoen - Kamińska.. Trudność tego zadania polega na tym, że trzeba się wykazać bogatym zasobem słownictwa i umiejętnością logicznej kompozycji tekstu, aby opis był ładny i przejrzysty.Części zdania - genially.. Najczęściej opisujemy człowieka lub postać z literatury.. charakteryzowała się długimi, ciemniejszymi niż wcześniej włosami i dużo mniejszą.. Przygotowałam w celu pomocy charakterystykę porównawczą krok po kroku na .czerwone jak marchewka!"..

Treść ...Opis postaci - wskazówki.

Opis postaci Porządkowanie.. Temat 2.. · Opis postaci to wypowiedź ustna lub pisemna, w której przedstawiamy wygląd danej osoby.. Skupiamy się zwłaszcza na tym, co jest dla tej osoby charakterystyczne, co ją wyróżnia spośród innych.. Rozwinięcia (zasadniczej części pracy) wyglądu postaci, zachowania i wynikające z niego cechy charakteru, wady, zaletyCharakterystyka postaci.. Zupełnie inaczej było z charakterystyką porównawczą bohaterek dramatu Słowackiego.. Cele lekcji: • ustnie opisuje wygląd i zachowanie rzeczywistej postaci • redaguje pisemny opis rzeczywistej postaci • stosuje odpowiednią kompozycję w wypowiedzi pisemnej • wydziela w tekście akapitycharakterystyka bezpośrednia - cechy postaci nazywane są wprost, charakterystyka pośrednia - nie nazywa się cech postaci, czytelnik z opisu zachowania bohatera musi wywnioskować, jaki on jest, charakterystyka statyczna - charakteryzujemy postać w określonym momencie życia, charakterystyka dynamiczna - charakteryzowana postać zmienia .Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel.. Charakterystyka zbiorowa - przedstawiamy, np. wszystkich bohaterów bajek Disneya.charakteryzujemy poszczególne postacie z tej grupy,poszukujemy ich wspólnego mianownika,wyciągamy wnioski..

Opis postaci Porządkowanie.

Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika.. Przez lata wygląd Ani się bardzo zmienił.. Opis postaci - pan Kleks Brakujące słowo.PREZENTACJE GENIAL.LY.. na kanale "Wiedza z wami podstawówka" na YouTube.. Animacje poklatkowe - A. Halicka.. Jeśli potrzebujesz usystematyzowania wiedzy - posłuchaj Sóweczki Belfereczki na kanale YouTube.Jak zauważyliście, w naszym komiksie możemy też podzielić bohaterów na dwie kontrastowe grupy: - pozytywni - mieszkańcy Mirmiłowa, - negatywni - zbójcerze Teraz popracujemy nad krótkimi opisami wybranych bohaterów, ponieważ ich postacie będzie można wykorzystać przy wypracowaniu egzaminacyjnym, np.Treść Grafika Filmy.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Jak napisać charakterystykę?. Wygląd zewnętrzny.. Pod linkiem znajduje się cała prezentacja.OK lekcje.. Zaprezentuj postać.. Miała białą cerę, jej fizjonomia.. Uporządkuj zgromadzone informacje.. Escape Room by Alicja Podstolec on Genially.Wprowadzona w 6 klasie charakterystyka postaci okazała się bułką z masłem dla większości moich uczniów.. Wykonaj ćwiczenia.Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniow.. Wykonaj ćwiczenia.. a włosy ci wyraźnie pociemniały od czasu, gdy je ścięłaś".Temat 45..

Opis postaci Koło fortuny.

Stworzył człowieka i opiekował się nim.,1.. ilością piegów.. wg Krakowska.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski charakterystyka Frazeologizmy Opis postaci.. wg Krakowska.. · Zanim przystąpisz do opisywania, wybierz postać .Rozwiń wybrany punkt planu zdarzeń w formie opowiadania odtwórczego, czyli według Twojej wersji, a nie autora.. Lekcje z OK to przede wszystkim cele i NaCoBeZu To i wiele innych materiałów umieściłam właśnie tu.. Ćwiczenia kompozycyjne i stylistyczne - charakterystyka postaci.. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.. Opis postaci - Mój dziadio Brakujące słowo.. Zupełnie inaczej było z charakterystyką porównawczą bohaterek dramatu Słowackiego.. ,Przyjrzyj się planszy, które mity/postacie rozpoznajesz?. Dbaj o bogate słownictwo.. Postaraj się, żeby opis był barwny i ciekawy./ Charakterystyka postaci.. Zanalizuj jego osobowość.Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Klasa 2 Klasa 3 Polski.. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Charakterystyka, tak jak inne prace pisemne, powinna składać się z: 1.. Wersja Tekstowa - której części opisu postaci użyjesz poniższych wyrazów i sformułowań?Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski charakterystyka Frazeologizmy Opis postaci.. Jak napisać?". wg Szymanskasp66.. Typ materiału: Materiał multimedialny - film.. W tabelkach z NaCoBeZu skorzystałam z grafik pani Danuty Sterny, dziękuję Staram się przestrzegać praw autorskich, ale jeśli zauważysz, że skorzystałam z Twoich materiałów bez odpowiedniej wzmianki, daj mi znać!Język polski, klasa IV 19-20 listopada 2020 r. - 2 godziny lekcyjne Lekcja Temat: Jak opisać postać?. Wykorzystałam ją w celu powtórzenia i usystematyzowania wiadomości w klasie VI.. ,Połącz informacje z postaciami:,5.. MAGICZNA LATARKA.Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich.. Myślę, że można skorzystać z niej w klasie także podczas wprowadzenia nowego materiału.. Zapoznaj się z materiałem "Jak opisać bohatera?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt