Dalmatyńczyk opis rasy

Pobierz

Dalmatyńczyk jest psem wesołym, żywym (potrzebującym dużo ruchu) oraz towarzyskim, lecz do obcych odnosi się z rezerwą.. Sierść jest twarda, krótka, ma zbitą konsystencję.. Głowa jest wydłużona .Dalmatyńczyki: opis rasy.. Przedstawiciele rasy cechują się czujnością, odwagą oraz zrównoważeniem.. Zewnętrznie jest pełen wdzięku, elegancki i dobrze rozwinięte mięśnie.. Reszta sierści jest biała.. Wyróżniają się harmonijnie rozwiniętą muskulaturą i dość dużymi rozmiarami: samca 56-61 cm, suka 54-59 cm, waga dorosłego odpowiednio 27-32 kg i 24-29 kg.. Są bardzo odpornymi, silnymi i szybkimi zwierzętami.. Potrafi bez problemu przebiec w średnim tempie nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie.. .Opis rasy.. W XIX i XX wieku używano dalmatyńczyki jako psy dekoracyjne, często biegły przy tylnej osi dorożek.. Wówczas każde dziecko na świecie marzyło o nakrapianym piesku o inteligencji człowieka.. Jeśli pies się nudzi, sytuacja w Twoim domu zacznie się pogarszać.. Dalmatyńczyk to pies odważny, przyjacielski, inteligentny, czujny, zrównoważony i towarzyski.. Dalmatyńczyka cechują również odwaga, czujność, inteligencja, szybkość oraz wytrzymałość.Dalmatyńczyk opis rasy.. Psy tej rasy żyje średnio 10 - 13 lat.. Może mieć czarne, brązowe lub niebieskie oczy.. Pojawiają się już na XIV wiecznych malowidłach, ale oprócz tego nie wiadomo do czego służyły..

Typ wyżłowaty.Charakter dalmatyńczyków.

Zatwierdzone przez Związek Kynologiczny w Polsce i.Dalmatyńczyk.. Warto jednak zauważyć, że szczeniaki i dorosłe psy tej rasy mogą wykazywać pewną niezależność.. Dalmatyńczyk to rasa psa, która urzeka nie tylko eleganckim wyglądem.. Ten bystry czworonóg o oryginalnej szacie jest bardzo towarzyski i wrażliwy, najlepiej czuje się, gdy w pobliżu jest jego opiekun.Najważniejsze informacje o DALMATYŃCZYKACHUDOSTĘPNIJ, podziel się, oceń, skomentuj, daj suba.. Dalmatyńczyk to pies aktywny, energiczny i towarzyski - potrzebuje codziennej dawki ruchu.Dalmatyńczyk to pies o bardzo charakterystycznym ubarwieniu, przez które ciężko pomylić go z inną rasą.. Informacje historyczne wskazują jednak wyraźnie, że czarno-biały lub brązowy pies znany był w średniowieczu - właśnie w tej epoce rasa stała się popularna wśród europejskiej szlachty i bogatych ludzi.Dalmatyńczyki osiągają wysokość w kłębie od 56 do 62 cm u samców, klasyfikowane są zarówno do ras średnich, jak i dużych.. Wielkość: wysokość w kłębie psów 56-61 cm, suk 54-59 cmRasy psów domowych.. Samce na wadze osiągają według standardu rasy od 27 do 32 kg, dorosłe suczki powinny z kolei ważyć od 24 do 29 kg.Psy tej rasy wyróżnia krótka, gładka, lśniąca sierść z charakterystycznymi cętkami..

Niewiele wiadomo o pochodzeniu dalmatyńczyków.

Silnie przywiązują się do swoich opiekunów i dobrze dogadują się z dziećmi.. Wykazuje wysoki stopień przywiązania do członków rodziny, dobrze czuje się w towarzystwie dzieci.. Nie podlega próbom pracy.. Niezawodny strażnik, wierny towarzysz.. Dalmatyńczyk należy do grupy dużych psów.. Jest to pies bardzo żywy i skory do zabawy.. Cętki mogą być czarne albo wątrobiane.. Dalmatyńczyki mają sylwetkę zbudowaną na bazie kwadratu, co świadczy o ich dobrze wyważonej, silnej, muskularnej budowie.. Dalmatyńczyk to duży biały pies w czarne łaty.. Bardzo przywiązują się do opiekuna i nie lubią być same, nie będą jednak odpowiedni dla każdego.. fot. Fotolia.Według różnych dzieł historycznych, pies rasy dalmatyńczyk był psem tureckim, tygrysim, dalmatyńskim bądź wyżłem bengalskim.. Nie jest to więc pies dla osoby, która tylko od czasu do czasu wyprowadzi go na kilkunastominutowy spacer.Opis i wzorzec rasy.. Kraj pochodzenia: Chorwacja; Charakter: przyjemny, przyjacielski, bez śladu lękliwości czy rezerwy, nerwowości lub agresji, jest pełen energii, oddany, niezależny i łatwy do ułożenia.. dalmatinac) - jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych, posokowców i ras pokrewnych, zaklasyfikowana wraz z rodezjanem do sekcji ras pokrewnych.. Dalmatyńczyk należy do grupy psów gończych, posokowców i zaklasyfikowany jest do sekcji ras pokrewnych..

Wzorzec rasy dalmatyńczyk Dalmatyńczyk - grupa VI FCI, sekcja 3, nr wzorca 153.

Na śnieżnobiałym futrze znajdują się czarne lub brązowe cętki.Dalmatyńczyk (dalmatyńczyk) jest psem bardzo energicznym i aktywnym, a właściciel powinien zapewnić im długie spacery, regularne wycieczki na łono natury i dużo świeżego powietrza.. Dorosły dalmatyńczyk waży 23-25 kg.Dalmatyńczyk to pies o wyjątkowej wytrzymałości, który wymaga bardzo dużo ruchu.. Klasyfikacja FCI grupa VI, sekcja 3, nr wzorca 153.. Chorwacja jest uważana za miejsce urodzenia tego niesamowitego psa, a raczej jego północno-zachodniej Dalmacji.Dalmatyńczyk charakter.. Jest inteligentny, czujny, szybko się uczy.Jednak na podstawie skąpych opisów słownych po prostu nie można rozsądnie ocenić, kto dokładnie był przodkiem współczesnych dalmatyńczyków.. Niezwykle energiczny, silny, szybki i ruchliwy, zdecydowanie jest typem sportowca.. Dalmatyńczyk, ze względu na dużą podatność na tresurę oraz jego niecodzienny i bardzo atrakcyjny wygląd, stał się również psem cyrkowy i w tamtym okresie występował na arenie u boku klaunów oraz cyrkowych akrobatów.. Dalmatyńczyk ma tak charakterystyczne umaszczenie, że oglądając zdjęcia psów trudno go pomylić z inną rasą.. Pochodzi z Dalmacji w Chorwacji, stąd jego nazwa.. Nie wykazuje nerwowości, ani agresji..

Gdy pojawiły się samochody, dalmatyńczyk stał się psem rodzinnym.Dalmatyńczyk - opis rasy.

Obowiązkowe jest, aby przedstawiciele o czarnych oznaczeniach mieli ciemnobrązowe oczy i .. Reszta sierści jest biała.. Opis rasy i szkolenia.. Ten cętkowany pies to wulkan energii potrzebujący [.. ]Charakterystyka rasy - opis wyglądu, zdjęcia i charakter psa Wygląd dalmatyńczyka - opis i zdjęcia.. Konstytucja jest mocna i sucha.. Pierwsze mniej lub bardziej wiarygodne dowody na istnienie rasy sięgają XVI-XVII wieku.Opis rasy sugeruje, iż są to psy oddane właścicielowi i łatwe dość łatwe w ułożeniu.. Cętki mogą być czarne albo wątrobiane.. Reklama.Dalmatyńczyk to przyjazny i wrażliwy pies, który potrzebuje sporej dawki ruchu.. Jest pełen życia, lubi zabawę (również z dziećmi) i szybko uczy się nowych sztuczek i komend.. Niezawodny strażnik, wierny towarzysz.. Jest czworonogiem typu wyżłowatego i należy do grupy psów użytkowych (FCI: grupa VI, sekcja 3, nr wzorca 153).. Psy tej rasy wyróżnia krótka, gładka, lśniąca sierść z charakterystycznymi cętkami.. Potrzebują dużo troski i konsekwentnego wychowania.Pies Dalmatyńczyk - Opis i charakterystyka rasy.. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską należy do grupy psów użytkowych.. Dalmatyńczyki mają sylwetkę zbudowaną na bazie kwadratu, co świadczy o ich dobrze wyważonej, silnej, muskularnej budowie.Z czasem rasa ta była wykorzystywana jako psy gończe, a w XVII wieku jako psy obronne.. Suczki są nieco niższe (54 do 60 cm) i powinny być oczywiście odpowiednio lżejsze.. Tego psa przynajmniej raz na pół roku trzeba porządnie wykąpać.Dalmatyńczyk (Dalmatyńska, dalmatyńska) - pies rasy średniej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt