Opowiadanie twórcze ten obcy

Pobierz

Pewnego dnia Julek szwendał się po podwórzu, nie mając zajęcia.. I stało się to, czego Wiesiek bał się najbardziej, brak weny twórczej.. Że wydarzenia muszą się wiązać w logiczną, chronologiczną całość (czyli następować po kolei).zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2.. Bardzo się polubiły i okazało się, że mają wiele wspólnego.Czas narracji powinien być jeden i ten sam (w naszym przypadku przeszły).. I chociaż cała ta historia miała pomyślny koniec, postanowiłam / postanowili już nigdy nie podejmować takiego ryzyka.. Zenek bardzo szybko zadomowił się u wuja.. To nie jest obowiązkowe, ale będzie Ci najłatwiej pisać o wydarzeniach, które miały już miejsce.. 0 odpowiedzi.. 601 wizyt.. Jak napisać?. Ta Historia wydarzyła się pewnego pochmurnego dnia, kiedy wracałam do domu na piechotę .. "Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa.. Formy wypowiedzi pisemnej są ocenianie zgodnie z wytycznymi CKE.. Można też zacząć od zaciekawiającego .Już niebawem w klasach szóstych planuję wprowadzenie dodatkowych informacji związanych z tworzeniem opowiadania twórczego, z którym uczniowie zetknęli się już od klasy 4.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Wiesiek Wieśniak i UFO.. Mój plecak już był spakowany.. Co to oznacza?. Wtem Ula wpadła na pomysł, by zebrali się razem i pojechali go odwiedzić.Moja najciekawsza podróż (opowiadanie) Był to pierwszy dzień jesieni..

Piszemy opowiadanie odtwórcze.

Zapoznajcie się szczegółowo z tymi zasadami (wiem, wiem, było na lekcjach i wersja skrócona jest w OK zeszycie, ale… i tak od tego zacznijcie.. (chronologia) Przypomnij sobie treść utworu.. oddanego całym sercem.. Jego popularność zaczęła spadać, a to zaczęło go frustrować.. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Pewnego dnia w Warszawie….. Nie potrafił niczego wymyślić ani napisać.. 'Zenek na wyspie' - opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury 'ten obcy' Ireny Jurgielewiczowej.. Jeżeli tylko pamiętasz lekturę i ten jej fragment, który masz opisać, to nic więcej nie trzeba.. Zaczął chodzić do szkoły i poznawać nowych kolegów, lecz o starych nigdy nie zapomniał.. Pewnego dnia pan Janica (wuj Zenka) zauważył,że jego podopieczny jest smutny.. Najbardziej spodobał mi się rozdział, w którym po odejściu Zenka dzieci nie wiedziałby co ze sobą zrobić.. Oddał zarobione pieniądze Uli.Przydatność 70% Dalsze losy Uli i Zenka powieść "Ten obcy" Pewnego dnia, gdy Zenka już nie było z przyjaciółmi, dzieci nie miały ochoty o niczym mówić, ponieważ po wyjeździe chłopca, każdy myślał tylko, o tym co on teraz robi..

Najłatwiej jest napisać opowiadanie odtwórcze.

Podczas kolejnych dni chłopak zwiedzał miasto i spędzał czas z wujkiem, rozmawiając o pobycie w Olszynach.. W przypadku opowiadania twórczego cała historia od podstaw musi być stworzona przez Ciebie.. Był zniecierpliwiony dłużącą się drogą, ale po przybyciu na miejsce to uczucie szybko wygasło.. Ten dzień pozostanie na długo w mojej pamięci.. Wymagania zgodne z kryteriami egzaminacyjnymi.. W przypadku opowiadania odtwórczego autor, pisząc, bazuje na wybranym dziele, na przykład popularnym micie.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.. Wstęp Może wyglądać podobnie jak w przykładzie pierwszym.Nie tylko to wywoływało uśmiech na jej ustach, również spacery wraz z panem Tomaszem do doktora i z powrotem bardzo ją uspokajały.. To zdarzenie wiele mnie / ich nauczyło.Temat: Redagujemy opowiadanie twórcze w oparciu o treść lektur obowiązkowych.. Była piękna, słoneczna niedziela….. Zenek otrzymał duży pokój na parterze.. Cieszyła się wtedy ponieważ słyszała wiele dwięków.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Te dwie ostatnie rzeczy bardzo mnie zaciekawiły.Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Zenek Wójcik pojechał do wuja pociągiem..

Narrator to przez całe opowiadanie ta sama osoba.

Jaką funkcje w dramacie szekspira Makbet pełnią postacie fantastyczne.Omów ich wpływ na dalsze losy bohaterów.Opowiadanie twórcze, czyli moje ulubione lekcje języka polskiego :) Chodzi o to, że koleżanka za ławki miała mi napisać 4 zdania, które nie są ze sobą związana a ja miałam ułożyć z nimi opowiadanie.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej następowały.. Niedługo po wyjeździe z Olszyn Zenek ogromnie cieszył się na spotkanie z wujkiem Antonim, które miało się wkrótce odbyć.. Mijał czas, wakacje dobiegały końca.Opowiadanie z lektury "Ten Obcy".. Nie pisz jednak chaotycznie wszystkiego, co ci się kojarzy .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Wiedział, że tęskni za przyjaciółmi z Olszyn, a w szczególności za Ulą.. Pewnego razu….. Ten dzień pozostał na długo w pamięci Ani i Krzyśka.. Rozpakował się, a że było już późno poszedł spać.. Przegląd form wypowiedzi pisemnej.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. W końcu, w pewien letni poranek zaprał .Było piękne, zimowe popołudnie…..

Czym powinno się charakteryzować każde opowiadanie?

Mama dała mi do niego napój i kanapki, ciepły polar oraz latarkę.. Obydwaj bardzo cieszyli się ze spotkania.. Co tydzień pisał do nich listy, oni również nie zapomnieli o przyjacielu i odwdzięczali się tym samym.O chłopcu , który uratował dziecko na podst. lektury pt. ''Ten obcy" I.JurgielewiczowejTen Obcy (przygody "załogi") Chłopiec, który nie zdradza przyczyny swej wędrówki ani powodów swego.. Pewnego wieczoru, oglądał w telewizji, mówiono tam o kręgach w zbożu.Przegląd form wypowiedzi pisemnej - Od słowa do słowa.. Najbardziej lubiła muzykę katarynek.. Był obrażony na Mariana, że poprzedniego wieczoru wygnał Zenka z wyspy.Cześć dalsza powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Tylko nie z neta !. Pamiętaj, by nie pisać nagle w innym czasie, np. w teraźniejszym.. W tym przypadku również ogromną rolę odgrywa wyobraźnia.. Chłopcu dobrze powodziło się u wujka.. Antoni miał piękny dwupiętrowy dom z dużym ogrodem.. Question from @Paulka1797 - Szkoła podstawowa - PolskiDalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Ten rodzaj opowiadania również wymaga trójdzielności i dotyczy dopisania dalszej historii bądź losów bohaterów konkretnego dzieła.. "Obcy" początkowo z niechęcią przyjmuje troskę dzieci, wyjątkiem jest Ula, którą chłopiec darzy nadzwyczajnym zaufaniem i. sympatią.napisz opowiadanie twórcze o zenku, tytułowym bohaterze książki pt. ten obcy twórcze zadanie dodane 13 grudnia 2015 w Język polski przez użytkownika ola maćkowiak [Szkoła podstawowa]Odpowiedzi (1) Wikt~.oria.z.awki.:3.. "Ten Obcy" dalsze losy zenka.. Jak napisać opowiadanie twórcze z dialogiem?Plik napisz opowiadanie odtworcze ten obcy.zip na koncie użytkownika damascity • Data dodania: 7 kwi 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Opowiadanie twórcze to takie, w którym wydarzenia trzeba stworzyć samodzielnie.. Najpierw 4 zdania, później 8 i znowu 4.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. zadanie dodane 17 lutego 2015 w Język polski przez użytkownika Jan Kowalski [Szkoła podstawowa] dalsze-losy; 0 głosów.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….. Trzy ostatnie dni, które spędził przy żniwach jeszcze w Olszynach, wydały mu się snem.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Wstałem wcześnie rano, obudzony przez rodziców.. Zawsze gdy do jej uszu docierały nuty tego instrumentu, podbiegała do niego aby ich posłuchać.Będzie to opowiadanie twórcze czy odtwórcze?. Występowaniem związku przyczynowo-skutkowego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt