Test z pana tadeusza odpowiedzi

Pobierz

Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .1) podopieczna telimeny a) zosia b) sad c) kawaler d) wojski 2) z jego cÓrkĄ chciano wyswataĆ tadeusza a) kluczyk b) chŁodziec c) podkomorzy d) gŁÓg 3) tak hrabia zobaczyŁ zosiĘ - ogrodniczkĘ a) wojski b) hrabia c) niedŻwiedŻ d) sad 4) zachwycaŁ siĘ ogrodniczkĄ a) hrabia b) Łowy c) telimena d) niezabudka 5) hrabia myŚlaŁ, Że to roŻek amaltei a) wŁochy b) kawaler c .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Praca domowa.a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. Błędnie rozwiązane zadania przepisywane są we właściwej formie do zeszytów 5.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury .Inwokacja z P. Tadeusza.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć..

Język polski [arkusze i odpowiedzi].

Grupa I Podaj pełny tytuł Pana Tadeusza .. Z jakim fragmentem Pana Tadeusza kojarzą ci się słowa?. O autorze.. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Egzamin ósmoklasisty 2019 organizowany przez CKE dobiegł końca.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Kto się pojedynkował?. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd.. 2 a) Telimena, b) Alicja Bachleda-Curuś, c) Ks.Egzamin ósmoklasisty 2019.. Historia księdza Robaka należy: (0 - 1) a) do akcji b) do przedakcjiEgzamin ósmoklasisty 2019.. W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu Tadeuszowi o: Pytanie 2:84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. Udostępnij.. Za najlepszą pracę !. Z wizytą w Soplicowie Test podsumowujący - wersja A Klucz odpowiedzi do zadańTest: Na serwisie, który podziwiał Dąbrowski, widać było sceny: a) prezentujące królów polskich b) przedstawiające chwałę polskiego oręża c) prezentujące największych polskich dowódców d) z polskiego sejmu Rozwiązanie[Question]Pełny tytuł epopei Adama Mickiewicza brzmi: [/Question] [Answer]''Pan Tadeusz, czyli dzieje rodu Sopliców w roku 1811 i 1812''[/Answer] [Answer-Correct]''Pan Tadeusz, czyli Ostatni .Test wiedzy z literatury - Pan Tadeusz - II klasa gimnazjum..

Uczniowie samodzielnie sprawdzają sprawdzają swoje testy na podstawie kart odpowiedzi 4.

To ma być notatka czyli bez podpunktów!. (podpowiedź: do ojczyzny, matki boskiej) 3. .. Pan Tadeusz - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Pana Tadeusza.. Pytania zawarte w teście.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaPan Tadeusz - test z treści.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Ponadto kilka pytań odnosiło się do całej lektury tego .Na stronie 13 przedstawiamy test ze znajomości Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.. Roksana 5 lat temu.. Kim jest osoba mówiąca w inwokacji?. Kogo ocalił Robak?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Sprawdź, co pamiętasz z lektury pt.: ,,Pan Tadeusz"!. 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla .Pan Tadeusz - test wiedzy.. Olimpiada w Soczi - podsumowanie Sprawdź, czy uważnie śledziłeś zmagania olimpijczyków.. ODPOWIEDZI.. Powiadom znajomego.. 18365 .. TEST Z LEKTURY: Hobbit .. "Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Skomentuj.. CZĘŚĆ II: 1 a) w Paryżu, b) 10 lat, c) "Latarnik", d) Piotr Wereśniak, Paweł Edelman, Allan Starski.. CZĘŚĆ I: 1c, 2b, 3b, 4d, 5b, 6d, 7b, 8b, 9c.. Została zachowana oryginalna pisownia autora..

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych w całym kraju po raz ...test z pana tadeusza.

Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1) a) do akcji poematu - rozgrywają się "na naszych oczach" b) do przedakcji - poznajemy je z relacji bohaterów.. a) "Konia , zawołał Rejent, konia z rzędem I opiszę się jeszcze przed ziemskim urzędem, Iż ten pierścień Sędziemu w salirijum .Uczniowie otrzymują test i zapoznają się z jego formą, zadają pytania związane z pracą - test trwa 30min.. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. Na uczestników egzaminu czekała też praca z fragmentem "Pana Tadeusza".. Materiał opracowała Sławomira WÓJCIK z Łodzi.. 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówMickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.Mickiewicz, tworząc Pana Tadeusza, wiedział, że klęska Napoleona przyniosła nieodwracalne zmiany w społeczeństwie polskim - wielu patriotów musiało emigrować, upadły majątki szlacheckie, a dzieci z rodzin szlacheckich nie urządzały już polowań i zajazdów, ale wyjechały do miast, aby rozpocząć studia i pracę.84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812. ; ) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą .Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99..

Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

18365 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Drukuj test.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówTEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.. Jakich środków artystycznych użył?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Scooby-Doo: Czy wiesz kto okazał się być tym potworem?Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Do kogo się zwraca?. Uczniowie rozwiązują test 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt