Opel zafira opis kontrolek na desce rozdzielczej

Pobierz

Co oznaczają.. Przypominamy wam, co oznaczają poszczególne "świecidełka".. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!opis kontrolek opel vectra a zafira b układ wspomagania - awaria brak kontrolki ładowania opis kontrolek licznika vectra b brak podswietlenia licznika i deski rozd.. ( Opel Zafira ) kontrolki na desce rozdzielczej postów na stronie: 10 20 50 Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.Opis kontrolek na desce rozdzielczej.. Kontrolka ABS - jeśli świeci się na czerwono, informuje o awarii systemu ABS.. Kontrolki:- Czerwona kontrolka ładowania (z obrazkiem akumulatora) - powinna zgasnąć po zapaleniu silnika, a jeśli się dalej pali, to sygnalizuje słabe ładowanie akumulatora.. Kontrolka: samochód z kluczykiem / z kłódką.. Sygnalizuje ona wysoki stopień zużycia klocków hamulcowych, a tym samym konieczność ich wymiany, ponieważ skuteczność hamowania może być w takim przypadku znacznie mniejsza.Na desce rozdzielnej można również spotkać się z kontrolką z symbolem termometru, stopni Celsjusza i falującym płynem - to kontrolka temperatury cieczy chłodzącej.. Położenie lampek kontrolnych może się zmieniać, zależnie od wyposażenia pojazdu.. Wymieniona została cała listwa wstryskowa gazu bo stara była uszkodzona,.Na desce rozdzielczej może też pojawić się kontrolka przedstawiająca koło z przerywanymi półkolami w środku..

Znaczenie lampek kontrolnych na desce rozdzielczej.

Na przykładzie Opla Insignia.. Aktywna przy włączonym silniku.. | Pojechani #111 - YouTube.Brak lub niewłaściwy poziom ładowania akumulatora - ta kontrolka powinna pojawić się na desce rozdzielczej jedynie podczas uruchamiania pojazdu, po czym niezwłocznie powinna zgasnąć.. Aktywna przy włączonym zapłonie.. W ten sposób kierowca wie jakie światła są włączone, czy system poduszek powietrznych jest sprawny oraz czy włączone są funkcje wspomagające komfort prowadzenia auta.Opel astra f - zgasły wszystkie kontrolki.. Kontrolka akumulatora - jeśli zaświeci się na czerwono, oznacza to, że akumulator się nie ładuje (najprawdopodobniej doszło do awarii).Kontrolki na desce rozdzielczej możemy podzielić na trzy grupy: kontrolki sygnalizacyjne lub informacyjne mogą świecić się na niebiesko bądź zielono.. Jeżeli samochód nie odpala (pracuje tylko rozrusznik) i na desce rozdzielczej pojawiła się jedna z powyższych kontrolek, może oznaczać to awarię w układzie immobilizera.Kontrolki ostrzegawcze na desce rozdzielczej Vectra C 2.0 dti (2003) - forum Milosnicy samochodow marki Opel - dyskusja Witam Nie moge nigdzie dorwac instrukcji obslugi do w/w modelu Opla Vectry.. Ogólnie rzecz biorąc, na desce rozdzielczej znajdują się trzy grupy kontrolek: • kontrolki zielone (lub niebieskie, niekiedy białe); • kontrolki pomarańczowe (lub żółte); • kontrolki czerwone.Trzecia to Lampka kontrolka układu elektronicznego silnika Zapala się na chwilę po włączeniu zapłonu..

Przejdźmy do opisu konkretnych kontrolek na desce rozdzielczej.

Witam dzisiaj chciałem wymienić żaróweczki ( dwie) oświetlenia nadmuchów na desce rozdzielczej.I tak: wyjąłem jedną z nich i wstawiłem nową, przekręcam kluczyk-świeci pięknie.To samo zrobiłem z drugą, przekręcam kluczyk-krótkie spięcie i taki twego finał że rzadfna kontrolka mi .To oczywiście kontrolki deski rozdzielczej auta.. Opis.. Pamiętajmy, że kontrolki żółte i pomarańczowe, to kontrolki informacyjno-ostrzegawcze, których głównym zadaniem jest informować i ostrzegać .- Wyświetlające się na desce rozdzielczej ikony to istotne dla kierowcy informacje.. kontrolki ostrzegawcze w kolorze pomarańczowym lub żółtym.kontrolki i ich zachowanie.. Wszystko o kontrolki na desce rozdzielczej opel zafira b w motoryzacji.Tematy o opel deska rozdzielcza, VW LT schemat podłączenia deski rozdzielczej, Zmiana wygladu deski rozdzielczej, Vectra B 1.6 16v brak kontrolek nie działa deska rozdzielcza, Brak podświetlenia deski rozdzielczej..

kilka sekund i gaśnie - OK.Motoryzacja: opel zafira opis deski rozdzielczej opis i kontrolek - wyszukiwarka motoryzacyjna.

Znaczenie poszczególnych kontrolek uporządkowane jest według kolorów.Ostatnia grupa kontrolek, które wyświetlają się na desce rozdzielczej samochodu pełni funkcję informacyjną.. Jeśli lampka świeci przy zwolnionym hamulcu ręcznym, to mamy za niski poziom płynu hamulcowego.. Czy ktos wie, co znaczy.. - GoldenLine.pl Jeżeli kontrolka nie zgaśnie lub zapali się podczas jazdy oznacza to, że alternator nie ładuje akumulatora.#Opis Kontrolek Na Desce Rozdzielczej Opel Zafira Melecore : Opis Kontrolek Na Desce Rozdzielczej Opel Zafira pobierz Opis Kontrolek Na Desce Rozdzielczej Opel Zafira nowe.co.pl/Opis-Kontrolek-Na-Desce-Rozdzielczej-… kontrolki swiateł na tablicy rozdzielczej.Opel zafira deska rozdzielcza na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Czas trwania wtrysku, bieg jałowy i odcinanie dopływu paliwa są sterowane elektronicznie Zapalenie się lampki na dłuższy czas wskazuje usterkę .Układ elektroniczny przełącza się wówczas na tryb pracy awaryjnej , by umożliwić dalszą jazdę.Opis dotyczy wszystkich wersji deski rozdzielczej.. Witam, sekwencja, na luzie wszystko ok, można gazować do woli, podczas jazdy do ok. 3000-3500 obrotów można jechać na gazie, jak się dociśnie pedał gazu, przełącza na bezynę jakby brakło gazu i migają kontrolki niebieska, czerwona..

Może oznaczać, że silnik się przegrzał na skutek przeciążenia lub w wyniku usterki układu chłodzenia.kontrolki na desce rozdzielczej w aucie.

Lampka świeci - mamy włączony hamulec postojowy elektryczny.. Prosze o pomoc, Skrzypi deska rozdzielczaGdy na desce rozdzielczej pojawi się kontrolka koloru żółtego, zaczyna robić się zdecydowanie bardziej nerwowo, choć wcale nie musi to oznaczać zbliżającej się awarii samochodu.. W momencie włączania zapłonu na chwilę zapala się większość lampek kontrolnych w ramach testu.. Chyba każdy z nas, kto zdawał kurs na prawo jazdy kategorii "B" pamięta, czy to na zajęciach teoretycznych, czy praktycznych wzmianki na temat kontrolek na desce rozdzielczej.Z tego wpisu dowiesz się, jakie mogą być przyczyny pojawienia się tych kontrolek na desce rozdzielczej.. Nie ma się co nimi martwić - informują jedynie o włączonych funkcjach w samochodzie.. Czerwona kontrolka ciśnienia oleju (z obrazkiem olejarki) - powinna zgasnąć po zapaleniu silnika, a jeśli dalej się pali, to zbyt małe ciśnienie .Trzy grupy kontrolek znajdujących się na desce rozdzielczej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt