Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym ćwiczenia pdf

Pobierz

Nowy Volkswagen Arteon.Tę zmianę przymiotnika nazywamy deklinacją przymiotnika.. Po każdym rozdziale omawiającym wybrane ele-Napisz na środku w zeszycie (na dzisiejszych zajęciach teoria, w przyszłym tygodniu ćwiczenia) Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w mianowniku i bierniku (końcówek przymiotnika uczymy się na pamięć) Maskulinum (rodz.męski) Femininum (rodz.żeński) Neutrum (rodz.nijaki) Plural (l.mnoga) Nominativ - mianownik- kto?. Na ostatniej lekcji nauczyliście się odmieniać przymiotnik po rodzajniku określonym i stosować go w zdaniu w funkcji przydawki.. Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym, ćw.2 Ćwiczenie na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym!. Cele: - utrwalenie słownictwa związanego z modą i ubraniami - utrwalenie odmiany przymiotnika po rodzajniku określonym i nieokreślonym w mianowniku i biernikuOdmiana przymiotnika po rodzajniku określonym .. Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym .. i ćwiczenia pomagające utrwalić dane zagadnienia.. Dobrej zabawy życzę :) Autor: Unknown o 18:13 .. Odmiana przymiotnika (niemiecki) Tak ma wyglądać przyszły kokpit Opla.. Szkoła miejsca w szkole, pracownicy szkoły, nauka w szkole, kalendarz zdania okolicznikowe przyczyny (weil),Odmiana zaimka dzierżawczego - Deklination der Possessivartikel Blog z języka niemieckiego czwartek, 16 stycznia 2014..

Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym - ćwiczenia.

Określ jego przypadek, liczbę i .Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym - Die Adjektivdeklination mit dem bestimmten Artikel Ćwiczenia: .. Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym - Die Adjektivdeklination mit.. groźnym psem wścibskich sąsiadach pięknemu kwiatowi wysokiego mężczyzny miłą babcię Trudne zadania Pomocnym uczennicom Wysportowana dziewczyna Długą podróżą Smaczne obiady Szkoła Podstawowa Język polski Przypadek przymiotnika jest taki sam, jak określanego przez niegoOdmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym - ćwiczenia.. Odmiana (końcówki) przymiotnika - Ściąga - Niemiecki dla .. W książce znajduje się 13 rozdziałów tworzących dwa bloki tematyczne: części zdania i zagadnienia dotyczące składni.. Dobrej zabawy życzę :) Autor: Unknown o 18:131 Odmiana przymiotnika niemiecki - co musisz o niej wiedzieć, zanim się jej nauczysz?. 3.1 Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu kein i zaimkach dzierżawczych; 4 Odmiana przymiotnika bez rodzajnikaOdmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym, ćw.2 Ćwiczenie na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym!. Ćwiczenia na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w mianowniku i bierniku na poziomie gimnazjum.. Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym..

3 Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.

Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym; Zadanie dla klas II - Przyimki z celownikiem i bie. Präpositionen mit Dativ und Akkusativ - przyimki z.. 2013 (26) grudnia (2) listopada (6) października (14) września (4)Odmiana przymiotnia po rodzajniku określonym i nieokreślonym (B1, B2) ← poprzednia lekcja następna lekcja → Jaki rodzajnik, taka końcówka przymiotnika w języku niemieckim.Deklinacja (odmiana) przymiotników.. Przypominam ein, eine rodzajnik nieokreślony) 1.. Następnie wykonaj podane ćwiczenia.Thema: Wyrażanie opinii na temat kupowania ubrań.. Oceń ten wpis, dzięki!. Przypomnij sobie różnice w odmianie przymiotnika po rodzajniku określonym i nieokreślonym.. Dobrej zabawy życzę :) Autor: Unknown o 18:13 ; Przymiotnik - ćwiczenia Ćw.. adjektive stopniowanie i odmiana pdf.Odmiana przymiotnika przez przypadki ćwiczenia pdf Podaj przypadek, liczbę i rodzaj podanych przymiotników.. Oferty pracy w opiece: przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.. Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonymodmiana przymiotnika po rodzajniku określonym, nieokreślonym i bez rodzajnika 16 Lista kontrolna 18 II 6. m f n Pl. Nom.. Szkoła plan lekcji, przybory szkolne, szkolnictwo, oceny zaimki dzierżawcze, tryb rozkazujący, bezokolicznik z zu i bez zu 20 7..

Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym.

1 Uzupełnij luki odpowiednią formą przymiotnika.. 4 Odmiana przymiotnika bez rodzajnika.W dzisiejszej lekcji poznacie poprawne końcówki przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w mówieniu.. 2 Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym; To, która deklinacja zostanie zastosowana, zależy od tego, jaki rodzajnik stoi przed rzeczownikiem - nieokreślony, określony lub żaden.. Pobierz (docx, 14,3 KB) Podgląd treści.. 3.1 Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu "kein" i zaimkach dzierżawczych.. Rozróżniamy trzy różne deklinacje przymiotnika.. Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym, ćw.2 Ćwiczenie na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym!. Przebieg lekcji: Guten Morgen, dziś zajęcia typowo ćwiczeniowe.. W deklinacji przymiotnika najważniejszy jest rodzajnik (określony, nieokreślony i tzw. zerowy), który poprzedza związek, jaki tworzy .Nacobezu: Wiem jak odmieniają się przymiotniki po rodzajniku określonym, a jak po nieokreślonym.. Średnia ocena: 4.00 (80%) - 8 głosów ; Stopniowanie przymiotnika PDF ćwiczenia.. Das ist ein Hut.1 Odmiana przymiotnika niemiecki - co musisz o niej wiedzieć, zanim się jej nauczysz?. 2012-05-07 Średnia ocena 0,00 Pobrań 35. enSłowa kluczowe: odmiana przymiotnika niemiecki, przypadki w języku niemieckim, rodzajnik nieokreślony, schemat końcówek przymiotnika, wzór odmiany przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym, przykłady zdań z rodzajnikiem nieokreślonym.Słowa kluczowe: odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym, końcówki przymiotnika, przypadki w języku niemieckim, jakie są końcówki przymiotnika w niemieckim, liczba mnoga rzeczownika..

2 Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym.

Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym i nieokreślonym w mianowniku i bierniku - ćwiczenia gramatyczne.. 3 Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.. Dziś zajmiemy się odmianą przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym.. Znajomość zasad odmiany przymiotników niemieckich pozwoli Ci tworzyć zdania prawidłowe pod względem gramatycznym i, co szczególnie ważne, zrozumiałe dla odbiorcy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt